پاورپوینت بازاریابی خدمات

پاورپوینت بازاریابی خدمات

مقدمه
در مورد بازاریابی خدمات، نیاز است که به نگرش‌های مختلفی نگاه کنیم:
در دیدگاه اول، باید توجه داشت که بازاریابی خدمات به علت ماهیت خاص خود، نیاز به رویکردهای ویژه‌ای دارد و نمی‌توان به راحتی از استراتژی‌های بازاریابی معمولی استفاده کرد.

در دیدگاه دوم، بازاریابی خدمات به عنوان یک بخش ویژه از یک صنعت مشخص تعریف می‌شود و از این رو ممکن است به بخش محدودی از بازاریابی کالاها تشابه داشته باشد.

در دیدگاه سوم، بازاریابی خدمات به عنوان یک کاربرد از اصول عمومی بازاریابی در نظر گرفته می‌شود و نه به عنوان یک موضوع مجزا.

این نگرش‌ها نشان می‌دهد که بازاریابی خدمات در واقع به عنوان یک حوزه خاص بازاریابی مورد بررسی قرار می‌گیرد که نیاز به توجه به ویژگی‌ها و نکات خاص خود دارد، اما همچنان از اصول عمومی بازاریابی بهره می‌برد.

تعریف بازاریابی
تعریف بازاریابی به توجیهات مختلفی توسط انجمن‌ها و منابع مختلف ارائه شده است. به عنوان مثال، انجمن بازاریابی آمریکا بازاریابی را به عنوان انجام فعالیت‌های تجاری تعریف می‌کند که کالاها و خدمات از تولید کننده به مصرف کننده یا کاربر جریان پیدا کنند.

از طرفی، لغت‌نامه آکسفورد بازاریابی را به عنوان مجموعه‌ای از فعالیت‌های مرتبط با تولید، تبلیغ و فروش کالاها تا بهترین شکل ممکن تعریف می‌کند. این تعریف همچنین بازاریابی را به عنوان یک فرآیند مدیریتی-اجتماعی توصیف می‌کند که افراد و گروه‌ها از طریق تولید و مبادله کالاها و خدمات با یکدیگر به منظور تامین نیازها و خواسته‌های جامعه عمل می‌کنند. این فرآیند به منظور ارضای نیازها و خواسته‌های افراد جامعه اجرا می‌شود.

فهرست مطالب
مقدمه
تعریف بازاریابی
ویژگی های منحصر به فرد خدمات
آمخته های بازاریابی خدمات
مدل PROMPT برای مزیت خدمت
مزیت خدمت و خدمت برتر
الزامات یک سازمان خدماتی پویا
عوامل مهم ممیزی خدمات
معیارهای ارزیابی «نتیجه» و «تجربه» خدمت
گام های اساسی در بازاریابی خدمات
راهنمای فروش خدمات
برنامه ارائه خدمات به مشتریان
انتظارات مشتریان از سازمانهای خدماتی
عوامل وعناصر نظرخواهی برای تعیین شاخص رضایت مشتریان
راه های افزایش ارزش خدمات
صفات و ویژگیهای «خدمت» و«خدمتگزاری»
منابع

این فایل با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. فایل به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.

تعداد صفحات: 62

فرمت فایل: پاورپوینت