گزارش کارآموزی گیاهپزشکی مدیریت آفات و بیماری ها در فضای سبز

گزارش کارآموزی گیاهپزشکی مدیریت آفات و بیماری ها در فضای سبز

پروژه کارورزی با عنوان گزارش کارآموزی رشته گیاهپزشکی با عنوان آفات و بیماری گیاهان – نگهداری فضای سبز در قالب ورد و قابل ویرایش و در 112 صفحه گرد آوری شده است. در زیر به مختصری از آنچه شما در این فایل دریافت می کنید اشاره شده است.

دانشکده کشاورزی، گروه گیاهپزشکی
گزارش کارآموزی رشته گیاهپزشکی
موضوع: آفات و بیماری گیاهان – نگهداری فضای سبز
مکان: شهرداری منطقه ۱ تحت پوشش ناحیه ۴ پارک جمشیدیه

مقدمه گزارش کارآموزی

در میان کرات منظومه شمسی کره ای وجود دارد که قدرت خداوند در قالب حیات آشکار نموده است یک کره ای خاکی بستر حیات را برای فراهم آورد و گیاهان سبز را برای ادامه زندگی در قلب خود رویانید . به انسان به عنوان موجودی متفکر مأوی بخشید پس از آغاز حیات از زمین شکل گرفت انسان‌های غارنشین بفکر ساختن خانه افتادند. آنان بار دیگر نیاز به سوی زمین دراز کردند و زمین نیز، به محبت آنها پاسخ داد و این چنین تمدن از دل زمین آغاز شد.

دیوارهای بلند و قطور «منع» و «مانع» شهرهای قدیم که کوچکتر از روستاهای امروز بودند فروریخت و درهای بزرگ و کوچک که باز شد و باز ماند و از اندیشه پدرانمان گذشت که:
به دنیایی بی در و دیوار و خانه های یکی شده و آدمهای بیگانه با مرز و در و دیوار می توان رسید.

اندیشه بی‌راهی نداشتند. پرچین های ساده و کوتاه و سبز و پرگل و گیاه و میوه، با مهربانی هرچه بیشتر و درست تر بگویم با شرمی لطیف و انسانی میان املاکشان خط انداخته بود تا اختلافی هرچند کوچک هم پیش نیاید.

سال و سالیانی گذشت، اما آن دیوار بزرگ گرد شهر را که تکه تکه کرده بودند تا مرزها از میان برود، به میان شهر کشیدند و بتدریج پرچین های پرگل و گیاه به دیوار، و باغهای پر درخت به خانه های چند طبقه بدل شد.

هنوز مادربزرگها و پدربزرگها داشتند از درختهای سیب و انار و گردو و گلدانهای شمعدانی کنار حوض های بزرگ می گفتند که نه از درخت نشانی ماند و نه از حوضها و شمعدانی ها.
با پیشرفت علوم پزشکی و آموزش بهداشت و نطفه کشتن بسیاری از بیماریها و به واپس راندن مرگ و افزودن بر فرصت های زندگی و رشد جمعیت نیازهای جدیدی پدید آمد و زمینها از گل و گیاه خالی شد.

و همه ماتم گرفتیم که پس از این باید در دنیایی سنگی و سیمانی و بیگانه با گل و گیاه زندگی کنیم.
اگر ماشین‌ها به جنگلها هجوم برده و طبیعت را با جاده و آسمان خراشهایش ویران کرده است و استخراج نفت و ساختن پالایشگاهها و ایجاد کارخانه ها بسیار و بارها کردن مقدار فراوانی سرب و سم و دودهای خفه کننده در فضای شهرها باید راهی برای آشتی کردن با طبیعت – طبیعتی که انسان بخش بزرگی از آنست و هرچه کرده به امید آسان کردن زندگی بوده نه ویران کردنش – یافت. ناچار است که از طبیعت استفاده کند اما تا نهایت ویرانیش نرود، چون دیگر چیزی برای سودآوری و سودبخشی نمی ماند.

این است که مهندسین طبیعت به یاری زمین آمدند و به جای گردو و بن های چنان عظیم که فرو افتاده است و آسمان خراش های عظیم تری که به آسمان سرکشیده، گل و گیاه را و فضای سبز را جانشین بخشهای ویران شده جنگلها و باغها کردند و به یاری آنان گلستانهای تکه تکه شده جمع آؤری شد و هر تکه در گلدان و گلدانهایی جای گرفت و به آپارتمانها برده شد تا چون همیشه گل و گیاه و انسان به هم برسند و در برابر سنگ و سیمان و آهن تنها نمانند و این نیاز انسان شهرنشین برای بازگرداندن طبیعت سبز به محیط زندگی است، آن طبیعت سبزی که بر اثر گسترش سطوح سخت و خشک شهرها و بزرگراهها و نفوذ تمدن در مناظر آن از میان رفته است.

من در پارک جمشیدیه از ۲۸ تیرماه مشغول کار شدم و به دلیل علاقه زیاد تا ۲۸ شهوریور ماه مشغول به کار بودم. در واقع بیشتر کار ما متمرکز به گلهای آپارتمانی، تکثیر گلها، مبارزه با آفات و بیماریهای آنها بود. و همچنین در پشت گلخانه زمین چمن و مبارزه با آفات آن و نحوه انتقال گلهای آپارتمانی را به سطح پارک و سرگل زنی – جعبه سازی – مبارزه با آفات و بیماریهای درختان گلابی – سیب را مورد بررسی قرار دادیم. امید است که با کمک شما استاد عزیز بتوانم مدارک خوبی ارائه دهم.

فهرست مطالب

فصل اول ۱
مقدمه ۱
تاریخچه محل کارآموزی ۵
موقعیت جغرافیایی ۷
طرح و توسعه ۷
مشکلات ۹
پیشنهادات ۱۰
مراکز فرهنگی ۱۱
منابع درآمد پارک ۱۱
وضعیت روشنایی ۱۱
منابع آب ۱۲
سرویس و تجهیزات بهداشتی ۱۴
سرویس خدماتی ۱۴
امکانات تفریحی کودکان ۱۴
امکان خدمات شهری همجوار ۱۵
نقشه و مشخصات پارک ۱۶
گلکاری و چمنکاری پارک ۱۷
وضعیت پرسنلی و نیروی انسانی ۱۷
کارهایی که قرار است در پارک انجام شود ۱۸
چارت زمانی پارک ۱۹
فصل دوم ۲۰
موارد مختلف استفاده از چمن ۲۰
خاک ۲۱
تهیه زمین چمن ۲۲
کاشت بذر ۲۳
مقدار بذر در واحد سطح ۲۴
نگهداری چمن ۲۴
تهیه و تازه کردن چمن ۲۶
کودپاشی ۲۶
آبیاری چمن ۲۷
علفهای هرز چمن ۲۸
علف کش ۲-۴D 29
علفهای هرز چمن و مبارزه با آنها ۲۹
کاربرد تزئیناتی چمن ۲۱
بررسی گیاهان در طراحی فضای سبز و مبارزه با آفات آنها ۳۳
چنار ۳۳
نارون ۳۴
فصل سوم ۳۵
نگهداری گیاهان ۳۵
آبیاری ۳۵
کوددهی ۳۶
مالچ پاشی ۳۷
هرس درختان و درختچه ها ۳۸
زمان مناسب هرس ۳۸
هرس زمستانه ۳۸
هرس تابستانه ۳۸
هرس پائیزه ۳۹
هرس بهاره ۳۹
روش های هرس ۴۰
هرس تنک ۴۱
هرس سرشاخه ۴۱
زمستانگذرانی فضای سبز ۴۲
روش کاهش خسارت زمستانی ۴۲
بادسوختگی ۴۳
کاهش شدید دما ۴۳
آفتاب سوختگی ۴۴
برآمدن یا آماس کردن خاک ۴۵
آسیب ناشی از برف و یخ ۴۵
خسارت ناشی از نمک ۴۶
خسارت ناشی از برف روبی ۴۶
پوسیدگی چمن ۴۷
فصل چهار ۴۸
آرالیا ۴۸
ارکیده ۵۲
برگ انجیری ۵۵
بگونیا ببری ۶۰
پاپیتال ۶۳
پاپیتال ۶۶
یاس آبی ۶۸
داوودی ۷۲
دیفن باخیا ۷۵
عشقه ۷۸
فیکوس ۸۱
فیکوس بنجامین ۸۵
لیندا ۸۹
موز ۹۵
نخل مرداب ۹۷
یوکا خنجری ۹۹
بیماری لکه سیاه گلابی ۱۰۲
بیماری سرطان تنه و شاخه سیب ۱۰۷
منابع و مآخذ ۱۰۹

این فایل با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. فایل به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.

تعداد صفحات: 112

فرمت فایل: WORD