پاورپوینت ماشین برداشت چغندر قند

پاورپوینت ماشین برداشت چغندر قند

مقاله آشنایی با ماشین های برداشت چغندر قند

پاورپوینت ماشین های برداشت چغندر قند
تکامل ماشین های برداشت چغندرقند در کشور های پیشرفته به قدری با موفقیت همراه بوده است. که امروزه کمتر کشاورزی است. که چغندر قند کشت نماید اما فاقد یکی از انواع ماشین های برداشت این محصول باشد. حتی کشاورزانی که فقط چند هکتار محصول چغندر قند می کارند. نیز می توانند مالک یک ماشین برداشت چغندرقند به نیروی کارگری زیادی نیاز دارد.

گواینکه طوقه زدن ها و چغندرقند کن هایی وجود دارند که می توانند تا حدودی برداشت با دست را آسانتر کنند . اصولا ماشین های برداشت چغندر قند امروزی ، از تکامل همین طوقه زن ها و چغندر کن های ساده به وجود آمده اند.

ماشین های برداشت چغندر قند ممکن است از نوع کششی یا خودرو باشند. نوع کششی به وسیله یک تراکتور کشیده می شود و با محور تواندهی تراکتور کار می کند. نوع خودرو دارای یک موتور می باشد که حرکت رو به جلو ماشین و حرکت قسمتهای مختلف ان توسط همان موتور تامین می شود. ماشینهای برداشت چغندر قند خودرو دارای یک مخزن چغندر قند می باشند. که این مخزن چغندر قند می باشند که این مخزن می تواند پس از پر شدن چغندرها را به طور اتوماتیک تخلیه نماید. و بدین ترتیب دیگر نیازی به یک تراکتور و تریلی در حال حرکت در کنار ماشین . برای تخلیه چغندرهای برداشت شده در داخل تریلی نمی باشد.

. به هر صورت ، طرز کار این ماشین های خودرو بسیار شبیه به طرز کار سایر ماشین هایی است. که دارای یک نوع وسیله چغندرکن و طوقه زن می باشند .

قسمتهای مهم یک ماشین برداشت چغندرقند متداول عبارتند از . برگ زن ، طوقه زن ، کنار زن طوقه ، چغندرکن
البته یک ماشین برداشت چغندرقند ممکن است. دارای قسمتهای دیگری چون تمیز کننده ، مخزن چغندرقند و نقاله بارگیری کننده نیز باشد .

برگ زن

این قسمت شبیه به یک دروگر چکشی است. ودر شرایطی که در زمان برداشت ساقه ها و برگ های چغندر قند بلند و پر پشت باشد. برای قطع آنها از وسیله استفاده می شود.

در موقع کار برگ زن آنقدر باید بالا بسته شود. که فقط ساقه ها و برگ ها همراه با قسمت کمی از طوقه چغندرها قطع شود .

طوقه رن

این قسمت شبه یک چرخ کنگره دار است که یک چاقوی افقی درقسمت عقب در زیر این چرخ به ان متصل شده است.حرکت چرخ کنگره دار به وسیله یکی از چرخهای زمین ماشین برداشت چقندر قند تامین می شود. کنگره دار تحت فشار یک فنر قرار داردو قاب ان می تواند. به دور محوری چرخش کند و در نتیجه چرخ و تیفه را بالا و پائین ببرد. فاصله چاقو از چرخ کنگره دار قابل تنظیم است. و این فاصله قطر طوقه بریده شده را تعیین می کند.

برای این که در موقع برداشت ، وزن بیشتری از چغندرقند به دست آید. عمل بردین طوقه چغندرقند باید به طور صحیح انجام شود. چنانچه مقدار زیادی از طوقه بریده شود از وزن محصول برداشت شده کاسته می شود. و در صورتی که طوقه به اندازه کافی جدا نشود و مقداری از برگ های سبز روی چغندرقند باقی بماند. کشاورز توسط کارخانه قند جریمه خواهد شد. بنابراین در موقع برداشت چغندر تنظیمات زیر باید انجام شود. اول ، چرخ کنگره دار از لحاظ وضعیت افقی باید طوری تنظیم شود. که کاملا روی ردیف چغندرها ( روی سر چغندرها ) حرکت نماید دوم. فشار فنر روی چرخ کنگره دار باید به اندازه ای باشد. که چرخ کنگره دار فشار کمی روی چغندرها وارد آورد .

این فایل با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. فایل به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.

تعداد صفحات: 40

فرمت فایل: پاورپوینت