پاورپوینت خلاقیت

پاورپوینت خلاقیت

مفهوم خلاقیت یکی از جنبه‌های برجسته انسانی است که به توانایی افراد برای تولید ایده‌ها، طراحی‌ها و راه‌حل‌های نو و متفاوت اشاره دارد. این ویژگی توانایی‌های انسانی را در زمینه‌های مختلفی از جمله هنر، علوم، تکنولوژی، تجارت و حتی در زندگی روزمره تاثیرگذار می‌سازد.

خلاقیت نیاز به تفکر خودآگاهانه، شکست‌ خوردن از الگوهای رایج، توانایی ارتباط‌ بندی بین ایده‌های مختلف و تصمیم‌گیری‌های نوآورانه دارد. این مفهوم به طور مداوم در جهان ادبیات، هنر، علوم انسانی و علوم دقیق مورد بحث و تحلیل قرار می‌گیرد.

خلاقیت می‌تواند به توسعه فردی، پیشرفت جامعه، ایجاد محصولات و خدمات جدید، حل مشکلات پیچیده و بهبود کیفیت زندگی انسان‌ها کمک کند. این مفهوم باید تشویق و پشتیبانی شود تا بتوانیم به چالش‌های آینده پاسخ دهیم و دنیای بهتری را بسازیم.

تعریف خلاقیت از دیدگاه سازمانی
خلاقیت در سازمان به معنای ارائه افکار و راهکارهای نوآورانه جهت بهبود و ارتقاء عملکرد سازمانی، سهمی در افزایش بهره‌وری، کاهش هزینه‌ها، افزایش تولید یا خدمات از طریق بهبود فرآیندها و ابتکار در تولید یا ارائه محصولات و خدمات جدید دارد. نوآوری به معنای گامی جلوتر از کارآفرینی است، به این معنا که نوآورانه‌ترین افراد توانایی ارائه محصولات یا خدمات جدید و یا تغییرات محور در نحوه ی کار سازمان را دارند که به سازمان امکان پیشرفت و رقابتی‌تر شدن در بازار را می‌دهد.

فهرست مطالب
مفهوم خلاقیت
تعریف خلاقیت از دیدگاه سازمانی
نوآوری
رابطه خلاقیت – نوآوری و کارآفرینی
حل خلاق مساله
تکنیک‌های حل خلاق مساله
ارائه راه حل
موانع خلاقیت
صرفا به دنبال یک راه حل صحیح گشتن
موانع خلاقیت
فرایند خلاقیت
تکنیکهای خلاقیت
توفان فکری
قوانین گروه توفان فکری
برای یادگیری آسان محک تجربه را بخاطر بسپارید
ناسا و مشکل خودکار
تکنیک 6 کلاه فکری
معرفی منابع جهت مطالعه

این فایل با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. فایل به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.

تعداد صفحات: 57

فرمت فایل: پاورپوینت