پاورپوینت فرایندهای مختلف نورد

پاورپوینت فرایندهای مختلف نورد

پاورپوینت فرایندهای مختلف نورد
نورد مداوم
استفاده از یک سری قفسه که به فاصله های مشخص از هم قرار دارد. در هر لحظه قطعه کار در تمام قفسه ها وجود دارد.سرعت در قفسه ها متفاوت است.سرعت ورودی به هرقفسه معادل سرعت خروجی از قفسه قبلی است.

نورد عرضی
در این روش از غلتک گوه ای مدور استفاده می شود. میله ی حرارت داده شده به طول مشخص بریده شده و به داخل غلتک ها به صورت عرضی وارد می شود. غلتک ها در یک جهت می چرخد.

نورد ورق شکلدار
نوع خاصی از نورد سرد است که درآن ورق تخت به تدریج با عبور از یک سری غلتک ها خم می شود. و به اشکال پیچیده تبدیل می شود.هیچ تغییری در ضخامت فلز در طول فرایند بوجود نمی آید. برای تولید قطعاتی مانند کانال ها با شکل نا منظم بکار می رود.

نورد حلقه
کاهش ضخامت باعث افزایش قطر حلقه می شود.رینگ های بزرگ در حالت گرم ورینگ های کوچک در حالت سرد تولید می شود.

کاربرهای روش نورد حلقه
پوسته بلبرینگ ها
حلقه های فولادی
رینگ مخازن تحت فشار

نورد پودر
پودر فلز در بین غلتک ها ریخته شده و در اثر فشار به تسمه خام تبدیل می شود . این تسمه در مراحل بعدی وارد کوره پخت شده و تف جوشی می شود تا استحکام کافی بدست آورد.

ریخته گری ونورد گرم مداوم
در این واحد شمش بدون توقف مستقیما از واحد ریخته گری به واحد نورد ارسال و نورد می شود.چون حین انتقال کمی حرارت خود را از دست میدهد ازکوره تونلی برای جبران این حرارت از دست رفته استفاده می شود.

فهرست مطالب:
نورد غیرمداوم
نورد مداوم
نورد عرضی
نورد نیمه مداوم
نورد مقاطعی
نورد حلقه
نورد پودر
نورد پیچ
ریخته گری و نورد گرم

این فایل با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. فایل به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.

تعداد صفحات: 53

فرمت فایل: WORD