پرسشنامه مدیریت بدن 20 سوالی

پرسشنامه مدیریت بدن 20 سوالی

پرسشنامه مدیریت بدن

پرسشنامه استاندارد مدیریت بدن پرسشنامه ای محقق ساخته است. این مقیاس دارای 20 گویه و دارای چهار مولفه می باشد. که با یک مقیاس لیکرت پنج درجه ­ای (هرگز تا همیشه) و هر ماده دارای ارزشی بین ۱ تا ۵ است. با سؤالاتی مانند: (جراحی ­صورت یابینی اگربه جوانتر وزیباترشدن کمک کند خوب است.) مدیریت بدن را می ­سنجد.

تعریف مفهومی متغیر پرسشنامه
مدیریت بدن : مدیریت بدن به معنای نظارت­ و دست­کاری مستمر ویژگی­های ظاهری و مرئی بدن است. این مفهوم به کمک معرف ­های کنترل وزن (از طریق ورزش، رژیم غذایی و دارو)، دست کاری پزشکی (جراحی بینی و پلاستیک). و میزان اهمیت دادن به مراقبت های بهداشتی و آرایشی و استحمام روزانه ، آرایش مو،آرایش یا اصلاح صورت،. استفاده از عطر و ادکلن و دئودرانت زیر بغل، آرایش ناخن و لنز رنگی برای خانم ها ،. به یک شاخص تجمعی تبدیل شده است که متغیری است. با سه درجه­ی نظارت سطح پایین، نظارت متوسط و نظارت سطح بالا.

تعریف عملیاتی متغیر پرسشنامه
در این پژوهش منظور از مدیریت بدن نمره ای است كه پاسخ دهنده گان به سوالات 20 گویه ای مدیریت بدن می دهند.

روایی و پایایی پرسشنامه

روایی ابزار جمع آوری داده
اعتبار یا روایی با این مسئله سر و کار دارد که یک ابزار اندازه گیری تا چه حد چیزی را اندازه می گیرد. که ما فکر می کنیم( سرمد و همکاران،1390). در پژوهش (مدرسی، 1392) روایی پرسشنامه مدیریت بدن توسط اساتید و متخصصان این حوزه تأیید شده است.

پایایی ابزار جمع آوری داده
قابلیت اعتماد یا پایایی یک ابزار عبارت است از درجه ثبات آن در اندازه گیری هر آنچه اندازه می گیرد. یعنی اینکه ابزار اندازه گیری در شرایط یکسان تا چه اندازه نتایج یکسانی به دست می دهد. (سرمد و همکاران،1392). در پژوهش (مدرسی، 1392) پایایی پرسشنامه از روش آلفای کرونباخ بالای 70/0 به دست آمده است.

مشخصات پرسشنامه مدیریت بدن

روایی و پایایی: دارد
تفسیر و شیوه نمره گذاری: دارد ( به دو صورت تحلیل با اس پی اس اس و تحلیل بر اساس نمره گذاری).
مولفه: دارد
فرمت فایل : ورد آفیس word
نسخه PDF : دارد
تعداد صفحات: 5
منبع: دارد

پرسشنامه کاملا استاندارد است

این فایل با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. فایل به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.

تعداد صفحات: 5

فرمت فایل: WORD