پاورپوینت اسپرولینا

پاورپوینت اسپرولینا

اسپرولینا
اسپیرولینا ماده ای است مرکب از بتاکاروتن ، یک رنگدانه آبی رنگ به نام فیکوسیانین و رنگدانه گیاهی سبز به نام کلروفیل به حساب می آید . حاوی 65% پروتئین ، کربوهیدرات ، 5% چربی و 7% مواد معدنی است . همچنین این ماده حاوی مقادیر قابل ملاحظه ای آهن ، ویتامین B  کمپلکس و اسید گامالینولئیک ـ نوعی اسید چرب اشباع نشده است .

تقویت کننده سیستم ایمنی

 • ایجاد تکثیر سریع سلولی و نتیجتاً کاهش زمان بهبودی بعد از ضربات ایجاد شده
 • ایجاد تحمل در برابر کمبود اکسیژن به دلیل کلروفیل موجود در آن
 • مؤثر در کاهش قند خون
 • کمک به مقابله با استرس

اسپیرولینا یک غذای مخصوص برای آبزی پروی

اسپیرولینا با توجه به خواص اشاره شده ذیل یک مکمل غذایی خوب برای بسیاری از موجودات از جمله ماهیان ؛ پرندگان ؛ میگو و دیگر جانوران دست آموز از جمله گربه و سگ میباشد. در افزایش رشد میگوها و ماهیان تاثیر شگفتی دارد از طرفی درخوش رنگی ماهیان و سلامت آنها مؤثر میباشد. امروزه موج در حال رشدی برای افزایش تغذیه ویژه از جنبه افزایش رشد و نیز مقاوم سازی ابزیان به بیماری در آبزی پروری بوجود آمده است . یکی از موادی که امروزه برای این منظور استفاده میشود پودر اسپیرولینا است.

اسپیرولینا سرشار از پروتیین میباشد.که بعضا تا 65 درصد میرسد.از طرفی سرشار از ویتامین B12 ؛ آهن ؛ مواد معدنی و نیز اسد چرب ضروری GLA که کمک به DNA برای ترمیم خود بعد از تماس با رادیواکتیو میکند.اسپیرولینا بین 18 تا 22 اسید امینه اصلی دارد که کاملترین پروتیین گیاهی را میسازند.

اساسا مصرف اسپیرولینا در ایجاد ایمنی بالا در بدن موجودات بسیار مؤثر است. اسپیرولینا منبع عمده ای از کربوهیدراتها از جمله گلیکوژن بوده که بوسیله بدن جذب شده و موجب انرژی بالا در بدن میشوند .

امروزه پرورش دهندگان ژاپنی به پنج کلید سود آوری در مصرف اسپیرولینا در خوراک آبزیان دست پیدا کرده اند.

 1. میزان رشد بهتر
 2. بهبود کیفیت در رنگ پذیری ماهی
 3. میزان بقاء بیشتر
 4. کاهش مصرف دارو
 5. کاهش ضایعات محیطی

مکمل خوب برای هچری ها:

مصرف پودر اسپیرولینا در افزایش رشد بهتر و کاهش ضایعات تغذیه ای) بعلت عدم ایجاد چربی شکمی (پایداری بیشتر نسبت به بیماریها را بدنبال دارد. با مصرف این ماده نسبت رشد تا 10 % افزایش خواهد داشت.

غذای سلامت برای ماهیان آکواریومی:

در تولید ماهیان زینتی برای بسیاری از گونه ها از جمله ماهیان مناطق حاره ؛ جلبک ها بخشی از رژیم غذایی آنها را تشکیل میدهند.
مصرف اسپیرولینا پنج سود اساسی را برای آکواریوم داران بدنبال دارد .

 1. تامین ویتامینها و مواد معدنی لازم
 2. سرشار از پروتئین های مخاطی جهت سلامت پوست
 3. حاوی فیکوسیانین جهت جلوگیری از چاقی و افزایش رشد بهتر ماهی
 4. وجود اسید های چرب ضروری به منظور رشد متناسب اندام ها
 5. غنی از رنگ دانه شبیه کاریتونیدها

تغذیه ماهیان با این آلگ ماهیانی زیبا؛ سلامت با طول عمر بیشتر را تولید خواهد کرد. اسپیرولینا در فضای آکواریوم رشد نخواهد کرد و لذا موجب کثیفی آن نخواهد شد.

سلامت؛خوش رنگی و زیبایی پرندگان زینتی با مصرف اسپیرولینا :

جلبکها موجب خوش رنگی بال و پر؛ روشنی رنگ و زیبایی منقار ؛ پوست ؛ و رشد باکتریهای مفید جهاز هاضمه پرندگان میشوند .
با مصرف 2 تا 5% پودر اسپیرولینا در غذای پرندگان زینتی ؛ شادابی پرندگان بهتر خواهد شد و از طرفی مصرف ویتامینهای سنتتیک کمتر میگردد.

غذای سلامت برای سگ و گربه های خانگی:

پودر اسپیرولینا در سلامتی سگ و گربه های خانگی نیز مفید است. اضافه کردن مقدار 1درصد پودر اسپیرولینا در جره غذایی گربه های کوچک خانگی و گربه های بزرگتر حدود 4/1 قاشق غذا خوری در هر روز ؛ سگ های متوسط 2/1 و بزرگتر 1  قاشق غذا خوری .

اسپیرولینا نیرو بخش برای اسب و گاو:

اسپیرولینا یک غذای نیرو بخش در پرورش اسب و گاو میباشد. 2/1 انس به ازای هر 50 کیلو وزن بدن با اضافه کردن به غذا قابل استفاده است. استفاده از اسپیرولینا در جیره غذایی باعث افزایش اسپرم در نرها و باروری بیشتر در جنس ماده خواهد شد.

فهرست مطالب

اسپرولینا
تقویت کننده سیستم ایمنی
اسپیرولینا یک غذای مخصوص برای آبزی پروی
مکمل خوب برای هچری ها
رنگدانه
اسپیرولینا “کامل ترین غذای سبز”
اسپیرولینا چگونه به بهتر شدن زندگی کمک می کند؟

این فایل با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. فایل به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.

تعداد صفحات: 26

فرمت فایل: پاورپوینت