پاورپوینت آمالگام

پاورپوینت آمالگام

پاورپوینت آمالگام
مقدمه
آمالگام آلیاژی از نقره ، قلع، جیوه که در حدود یکصد هفتاد سال پیش در فرانسه برای ترمیم بافت مواد دندان استفاده گردید. و طی یکصد سال پیش پر مصرفترین و مهمترین مواد دندانی ترمیمی است.

آمالگام ترکیبی مرکب از چند فلز خالص است که به صورت ذرات تراشه ای یا ذرات ریز کروی یا مخلوط از این دو وجود دارد . این ذرات با جیوه مایع در دمای اتاق مخلوط شده و مدت زمان کوتاهی حالت خمیری داشته که قابلیت شکل پذیری خوبی دارد .

در سال ۱۹۷۰ آمالگام دندانی سنتی و آمالگام دندانی با مس کم ( کمتر از ۵ درصد). متداول بوده که یکی از اجزا سازنده ساختار آن فاز قلع – جیوه موسوم که گاما دو می باشد . این فازدارای استحکام و مقاومت کمی است. که برای رفع این عیب ،.  آمالگام با مس بالا(۱۳تا ۳۰درصد) تولید شده که باعث شد فاز نامطلوب گامادو ازاین نوع آمالگام حذف گردد.

مس موجود در ترکیب نقره – مس پودر آلیاژ اولیه ، بعد از مخلوط شدن پودر . و جیوه و بلافاصله پس از تشکیل فاز گاما دو با آن وارد واکنش می شود. و طی کمتر از چند ساعت با تشکیل فاز اتا سبب حذف فاز گاما دو می شود . ( حذف گاز گاما دو بلافاصله بعد از تهیه آمالگام شروع و تا چند روز ادامه دارد ).

فهرست مطالب
مقدمه
مواد و روش ها
آزمایش
خواص فیزیکی و مکانیکی (استحکام،خزش،تغییرات ابعادی،سختی).
نتایج آزمایش
نتیجه گیری

این فایل با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. فایل به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.

تعداد صفحات: 16

فرمت فایل: پاورپوینت