مقاله ورزش پرش با نیزه

مقاله ورزش پرش با نیزه

ورزش پرش با نیزه
بخشی از مقاله
جهان :
منشاء پیدایش دو و میدانى به انسان‌هاى اولیه برمى‌گردد. انسان‌هاى اولیه، در جریات تلاش براى بقاء، شکار و دفاع از دو بدن، پریدن و پرتاب کردن استفاده مى‌‌برند. با گذشت زمان و تغییر شرایط زندگی، انجام این حرکات طبیعى بیشتر براى عملیات جنگى صورت مى‌گرفت. در زمان صلح که اوقات فراغت جنگجویان بیشتر بود و در این زمینه‌ها به تمرین و رقابت مى‌پرداختند.
نقوش روى اشیاء و ظروف بجا مانده از دوران باستان، تصاویر انسان‌هایى را نشان مى‌دهد در حال دویدن، پریدن و پرتاب کردن مى‌باشند. براساس مدارک موجود اثبات گردیده است که پیش از اولین دوره مسابقات المپیک دویدن، پریدن و پرتاب کردن به عنوان یک ورزش داراى جاذبه براى مردم یونان بوده است. مسابقه بیشتر دو و میدانى به یونان باستان مى‌رسد. در سال ۷۷۶ ق – م و رشته‌هاى ۵ گانه ورزشى مرکب از: دو سرعت، پرش طول، پرتاب دیسک، پرتاب نیزه و کشتى تشکیل مى‌شد.
دو و میدانى نوین در قرن ۱۹ در امپراطورى انگلستان بوجود آمده و رشته‌هاى قدیمى ابقاء و رشته‌هاى جدیدى مانند: دو با مانع، دوهاى استقامت، پرش‌ طول و پرش سه ‌گام، پرتاب چکش و وزنه جزو رشته دو ومیدانى درآمدند. درسال ۱۸۱۰ میلادى مسابقه‌اى در زمینه دو و میدانى در انگلستان انجام گردید. در بین سال‌هاى ۱۸۵۷ و ۱۸۶۰ و مسابقات دو و میدانى بین دانشگاه‌هاى مشهور آکسفورد و کمبریج برگزار مى‌گردید. ۲۰ سال بعد رشته دو و میدانى آن چنان توسعه پیداکرد که انجمن دو و میدانى آماتورى انگلستان تأسیس گردید. و…….

فهرست مطالب
پرش با نیزه
۱- تاریخچه
جهان
ایران
۲- ویژگیهای تکنیکی پرش با نیزه
ویژگی‌های تکنیکی تکنیک پرش با …
ویژگی‌های تکنیکی وضعیت …
ویژگی‌های تکنیکی کاشتن نیزه …
ویژگی‌های تکنیکی خم‌کردن نیزه …
ویژگی‌های تکنیکی جمع‌شدن به …
ویژگی‌های تکنیکی کشش و …
ویژگی‌های تکنیکی عبور از مانع
۳- مراحل آمو زش پرش با نیزه
نحوهٔ گرفتن نیزه و حمل آن
تاب‌خوردن از سکو
تاب‌خوردن و چرخش از سکو
پرش با دورخیز کوتاه
پرش با تکنیک کامل (کاشتن …
۴- تخته پرش
جعبه پرش با نیزه
نیزه‌ها
محل فرود
۵- قوانین پرش با نیزه
محوطه پرش با نیزه
قوانین مربوط به مسابقات

این فایل با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. فایل به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.

تعداد صفحات: 50

فرمت فایل: WORD