مقیاس خودسنجی اضطراب زونگ (SAS) (1971)

مقیاس خودسنجی اضطراب زونگ (SAS) (1971)

دانلود پرسشنامه استاندارد مقیاس خودسنجی اضطراب زونگ (SAS) (1971) شامل پرسشنامه استاندارد،مولفه،امتیازبندی،تفسیر و روایی پایایی پرسشنامه

معرفی پرسشنامه
مقیاس خودسنجی اضطراب در سال ۱۹۷۱ توسط زونگ و همکاران ساخته شده است. این پرسشنامه دارای ۲۰ سوال می باشد. برای تکمیل آن حدوداً ۱۰ دقیقه وقت نیاز می باشد. این مقیاس دربرگیرنده نشانگان عاطفی (تشویق و عصبانیت، ترس، عدم انسجام روانی، وحشت و هراس، بیم از آینده) و نشانگان جسمی اضطراب (لرزش، ناراحتی ها و دردهای بدنی، ضعف و خستگی پذیری زودرس، ناآرامی و بی قراری، تپش قلب، گیجی و منگی، ضعف و سستی، تکرار ادرار، تنگی نفس، تهوع و استفراغ، برافروختگی چهره، بی خوابی) می باشد.

روایی و پایایی
قابلیت اعتماد یا پایایی یک ابزار عبارت است از درجه ثبات آن در اندازه گیری هر آنچه اندازه می گیرد یعنی اینکه ابزار اندازه گیری در شرایط یکسان تا چه اندازه نتایج یکسانی به دست می دهد.معمولاً دامنه ضریب اعتماد آلفای کرونباخ از صفر (۰) به معنای عدم پایداری، تا مثبت یک (۱+) به معنای پایائی کامل قرار می گیرد و هر چه مقدار بدست آمده به عدد مثبت یک نزدیکتر باشد قابلیت اعتماد پرسشنامه بیشتر می شود.مقصود از روایی یک آزمون یا پرسشنامه، آن خصیصه یا ویژگی ابزار گرد اوری اطلاعات است که مقولاتی را که برای آنها در نظر گرفته شده است تعیین کند. (توضیحات کامل در داخل فایل)

پایایی و روایی: دارد (خارجی)
نوع فایل: word
مولفه: دارد(سوالات مربوط به هر مولفه مشخص است)
تعداد صفحات: ۶
منبع: دارد
تفسیر و نمره گذاری: دارد
گارانتی: دارد

پرسشنامه کاملا استاندارد است

این فایل با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. فایل به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.

تعداد صفحات: 6

فرمت فایل: WORD