پرسشنامه بهزیستی ذهنی کییز و ماگیارمو (SWS)

پرسشنامه بهزیستی ذهنی کییز و ماگیارمو (SWS)

معرفی پرسشنامه
مقیاس بهزیستی ذهنی توسط کییز و ماگیارمو 2003 برای سنجش بهزیستی هیجانی، روانشناختی و اجتماعی بکار میرود که از 45 سوال تشکیل شده است. 12 سوال اول مربوط به بهزیستی هیجانی میباشد، 18 سوال بعدی مربوط به بهزیستی روانشناختی می باشد و در نهایت 15 سوال بعدی مربوط به بهزیستی اجتماعی می باشد.

بهزیستی ذهنی به ارزیابی و درک شخصی افراد از کیفیت زندگی شان(شامل کیفیت کنش های اجتماعی، روان شناختی و عاطفی آنها) اطلاق می شود(میرزایی،۲۰۰۷) افراد با احساس بهزیستی بالا هیجانهای مثبت بیشتری را تجربه می کنند.از گذشته، آینده خودشان،دیگران،رویدادها و حوادث پیرامون شان ارزیابی مثبتی دارند و آنها را خوشایند توصیف می کنند. در حالی که افراد با احساس بهزیستی پایین موارد مذکور را نامطلوب ارزیابی کرده و هیجان های منفی مانند اضطراب و افسردگی بیشتری را تجربه می کنند.

بهزیستی ذهنی شامل اصول مهمی است که از طریق تاثیر احساسات بر همه ابعاد رفتار انسان و پیشرفت او (شامل سلامت فیزیکی و روانی، پیشرفت مهارتی و آموزشی، صلاحیت اجتماعی و ایجاد روابط مثبت اجتماعی) قابل شناسایی است.

روایی و پایایی پرسشنامه
قابلیت اعتماد یا پایایی یک ابزار عبارت است از درجه ثبات آن در اندازه گیری هر آنچه اندازه می­گیرد یعنی اینکه ابزار اندازه­ گیری در شرایط یکسان تا چه اندازه نتایج یکسانی به دست می­دهد.
روایی و پایایی این پرسشنامه در پژوهش گلستانی بخت (۱۳۸۶) ذکر شده است.

روایی و پایایی : دارد (فارسی)
تفسیر و شیوه نمره گذاری: دارد
مولفه : دارد (سوالات مربوط به هر مولفه مشخص است)
مقاله بیس: (دو مقاله فارسی+ یک مقاله انگلیسی)
فرمت فایل: ورد آفیس WORD
نسخه PDF : دارد
تعداد صفحات: 10
منبع: دارد

پرسشنامه کاملا استاندارد است

این فایل با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. فایل به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.

تعداد صفحات: 10

فرمت فایل: WORD