پاورپوینت سوراخ کاری با دریل و انواع مته ها

پاورپوینت سوراخ کاری با دریل و انواع مته ها

سوراخ کاری با دریل و انواع مته ها

بخشی از فایل پاورپوینت
مته
ابزاری است که برای سوراخ کردن اشیاء و وسائل مورد استفاده قرار میگیرد .
مته‌ها توسط وسیله‌ای که آنرا سوراخ کننده (دریل) می نامند استفاده می‌شوند، بدین شکل که توسط دریل که معمولاً با سرعت میچرخد سبب می‌شود که مته بتواند شی مورد نظر را سوراخ کند. اگرچه اکثراً مته‌ها سوراخ‌ها را بشکل دایره (و نهایتاً استوانه) ایجاد می‌کنند ولی انواعی از مته هستند که می‌توانند سوراخ هایی به شکلی بغیر از دایره نیز ایجاد نمایند.

انواع مته

امروزه مته‏ ها در اندازه و شکل های بسیار گوناگون و متنوع برای مواد مختلف و کاربردهای ویژه ساخته می‏شوند. مته تخت در دوران ابتدایی کارهای ماشین کاری کاربرد انحصاری داشت ولی به تدریج جای خود را به مته مارپیچ که بسیار کاراتر است داد.
مته‏ های مارپیچ به روش آهنگری گرم با اندازه‏ای نزدیک به اندازه دلخواه ساخته و سپس تا رسیدن به اندازه نهایی فرزکاری و سنگ‏زده می‏شوند.

فرز کاری شیار مارپیچ روی مته
مته ‏های راست شیارگاه، برای سوراخکاری مواد نرم به کار می‏روند ولی بیشتر مته‏ ها با شیارهای مارپیچ ساخته می‏شوند. بنابر تعریف مته مارپیچ مته‏ای است که برای دور کردن براده‏های اضافی دارای شیارهای مارپیچی روی بدنه باشد. با فرو رفتن مته در قطعه‏ کار براده‏ ها در امتداد شیار خارج می‏شوند. قسمت های مختلف مته عبارتند از دنباله (ساقه)، بدنه و نوک.

فهرست مطالب

مته
انواع مته
فرز کاری شیار مارپیچ روی مته
بدنه مته
نوک مته
مته‏ های کم‏پیچ
مته ‏های پرپیچ
مته‏ های چند قطری
دریل
اجزای بیرونی دریل
اجزای درونی دریل
سه نظام
پایه دریل
منابع

این فایل با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. فایل به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.

تعداد صفحات: 23

فرمت فایل: پاورپوینت