تحقیق بیمه عدم النفع

تحقیق بیمه عدم النفع

بیمه عدم النفع
بخشی از مقاله
سابقه ی بیمه عدم النفع
آغاز فعالیت در بیمه عدم النفع را باید بعد از جنگ جهانی اول جستجو کرد تا این زمان فقط خطر آتش سوزی بیمه می شد و خساراتی که واحد تولید کننده صنعتی از بیمه گر دریافت می کرد تقریباً برای ادامه فعالیت تولیدی کافی به نظر می رسید بعدها برخی از واحدهای تولیدی که از مراکز اعتباری و بانکها وام گرفته بودند با توقف فعالیت نه تنها محصولی تولید نمی کردند بلکه فشار پرداخت اقساط وام نیز بر دوش آنها سنگینی می کرد این مشکلات به اضافه ی نیاز تولید کنندگان به وام موجب شد که تولید کنندگان صنعتی چاره کار را در بیمه عدم النفع جستجو کنند و به سراغ بیمه گران بروند.

بیمه عدم النفع :
یکی از انواع بیمه های زیان مالی است که طی آن زیان ناشی از توقف فعالیت برای مدت مشخص تا زمانش شروع فعالیت مجدد واحد بیمه شده را جبران می نماید این زیان عبارتند از سود خالص موسسه پس از پرداخت هزینه های سربار و یا سایر هزینه های دیگر که با تعطیل فعالیت هم وجود دارند نظیر دستمزد کارکنان و کارگران .

حدود تعهد بیمه گر
بیمه گر بر اساس شرایط قرار داد بیمه عدم النفع درآمد از دست رفته ی بیمه گذار را پرداخت می کند بیمه گر در بیمه عدم النفع علاوه بر تأمین هزینه های جاری سود احتمالی بیمه گذار را که در صورت ادامه تولید به دست می آورد نیز جبران می کند. تنها آن بخش از هزینه های بیمه گذار از میزان خسارت کسر می شود که وابسته به تولید است و به محض تولید قطع می شود.

مدت زمان تعهد بیمه گر
تعهد بیمه گر برای پرداخت خسارت توقف تولید بعد از ورود خسارت مادی به مدت معینی محدود است که امکان دارد از۶ ماه تا ۳۰ ماه در نوسان باشد ولی معمولاً ۱۲ ماه است دلیل وجود محدودیت زمانی برای تعهد بیمه گر این است که امکان پیش بینی مدت توقف تولید وجود ندارد در ضمن مدت پرداخت خسارت از عوامل مؤثر بر تعیین نرخ حق بیمه در بیمه عدم النفع است که باید در قرار داد و بیمه مشخص باشد.

این فایل با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. فایل به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.

تعداد صفحات: 6

فرمت فایل: WORD